Naša misia

Naša misia

V pražiarni Cafe Zermatt vyberáme vždy len prvotriedne kávové zrná, ktoré pre vás každý deň pražíme s láskou a radosťou. Výberové kávové bôby putujú do našej dedinky Zermatt zo všetkých kútov sveta. Spracúvame ich priamo v našej pražiarni, ktorá sa nachádza v malebnej časti Furi pod švajčiarskym Matterhornom v nadmorskej výške 1824 metrov nad morom. Unikátna poloha dodáva našej káve fantastickú chuť a nezabudnuteľnú vôňu.

Od chvíle, kedy je zasadený kávový ker až po samotnú prípravu lahodného nápoja, prejde naša káva rukami mnohých skúsených profesionálov. Poľnohospodári, zberači kávy, obchodníci, dovozcovia a mnohí ďalší odborníci vo svojej oblasti tvoria neodmysliteľnú súčasť celého reťazca. Každý z nich disponuje jedinečným vzdelaním a zručnosťami, ktorými prispieva k výrobe finálneho produktu. My sa nachádzame na samom konci celého tohto procesu a jedným z našich kľúčových cieľov je starostlivý výber a nákup kvalitných kávových zŕn a ich dôkladné praženie. Pri pražení kávy vždy postupujeme s veľkým dôrazom na presnosť a detail tak, aby sme vám ponúkli perfektnú šálku kávy nezabudnuteľnej vône a chuti. Pri pražení preferujeme menšie dávky a zákazníkom ponúkame individuálny prístup so službami ušitými na mieru.

Marián Podola je profesionál, ktorý už 35 rokov pôsobí v oblasti gastronómie. Počas svojej praxe sa učil po boku slávnych šéfkuchárov ako Gordon Ramsay a Jason Atherton ocenených michelinskými hviezdami. Viac ako 16 rokov svojho života zasvätil vareniu na všetkých frontoch. Vášeň ku gastronómii ho napokon priviedla ku káve a v posledných troch rokoch sa vzdelával v oblasti praženia a prípravy kávy. Úspešne absolvoval kurz baristu, brewistu a pražiča profesionála, ktoré sú súčasťou špecializovanej Asociácie kávy v Európe. V súčasnosti prináša netradičnú kombináciu profesionálneho kulinárskeho umenia so znalosťami kávy do švajčiarskych Álp a Českej republiky.
NÁŠ TEAM

Sme team odborníkov, každý z nás vyniká v inom obore.
PRAŽIAREŇ

K našej pražiarni pristupujeme ako k laboratóriu, v ktorom skúšame naše nápady, zhromažďujeme nové poznatky a zdokonaľujeme svoje zručnosti.
UDRŽATELNOSŤ

Sme nadšencami udržateľnosťi, ktorí si dobre uvedomujú náš vplyv na životné prostredie a spoločenstvá na celom svete.
COFFEE KIDS FD.

Spolupracujeme s nasledujúcimi generáciami pestovateľov kávy, aby si naplno uvedomili svoj potenciál ako súčasť kávovej komunity.
VYBAVENIE

Sme partnermi jedinečnej a angažovanej skupiny spoločností, ktoré vidia hodnotu špeciálnej kávy.